KALENDER 2019

MARTS

DatoEvent
9. – 10. martsTrænings samling team DK (Gorican)
23. martsSparing Grudziasz – Gorzow
24. martsSparing Gorzow – Grudziadz
25. – 29. martsTræning på banen i Gorzow
30. martsMemorial of Edwars Jancarz

APRIL

DatoEvent
1. – 4. aprilTræning på banen i Ostrow forud for det første liga løb i Czestohowa
5. aprilCestohowa – Gorzow
12. aprilGorzow – Lublin
20. aprilDansk kval EM/VM (Outruo)
28. aprilLeszno – Gorwoz

MAJ

DatoEvent
5. majGorzow – Zielona Gora
7. majVestervik – Vetlanda
10. majWroclaw – Gorzow
12. majRospiggarna – Vestervik
15. majFjelsted – Holsted
21. majVestervik – Indianerna
22. majHolsted – Fjelsted
24. majGorzow – Grudziadz
28. majSmederna – Vestervik
29. majSlangerup – Fjelsted
31. majTorun – Gorzow

JUNI

DatoEvent
4. juniVestervik – Dackarna
5. juniFjelsted – Slangerup
9. juniGorzow – Torun
18. juniPiraterna – Vestervik
19. juniFjelsted – Esbjerg
21. juniRegion Varde – Fjelsted
23. juniGrudziadz – Gorzow
25. juniVestervik – Masarna
26. juniFjelsted – Region Varde
27. juniLejonen – Vestervik
30. juniGorzow – Vestervik

JULI

DatoEvent
2. juliMasarna – Vestervik
3. juliEsbjerg – Fjelsted
4. juliVestervik – Lejonen
9. juliVestervik – Piraterna
16. juliDackarna – Vestervik
28. juliZielona Gora – Gorzow
30. juliVestervik – Smederna

AUGUST

DatoEvent
4. augustGorzow – Leszno
6. augustIndianerna – Vestervik
7. augustFjelsted – Grindsted
13. augustVestervik – Rospiggarna
14. augustGrindsted – Fjelsted
20. augustVetlanda – Vestervik
23. augustGorzow – Czestohowa
27. augustPlay-off Sverige
28. augustKvalifikationsrunde DK
29. augustPlay-off Sverige

SEPTEMBER

DatoEvent
3. septemberPlay-off Sverige
4. septemberKvalifikationsrunde DK
5. septemberPlay-off Sverige
10. septemberPlay-off Sverige
11. septemberKvalifikationsrunde DK
12. septemberPlay-off Sverige
17. septemberFinale DK
24. septemberFinale Sverige
25. septemberFinale Sverige

Vi bruger cookies til at sikre, at vi giver dig den bedste oplevelse på vores hjemmeside. Læs mere