KALENDER 2021

APRIL

DatoEvent
21. april, kl. 19.00🇩🇰 Sønderjylland Elite Speedway – Team Fjelsted 45-39 – Peter 13+1 point
26. april, kl. 18.00: 🇵🇱 Unia Tarnów – Start Gniezno 42-48 – Peter 10+1 point
28. april, kl. 18.00: 🇩🇰 Team Fjelsted – Region Varde Elitesport 49-37 – Peter 9+2 point

MAJ

DatoEvent
  4. maj, kl. 18.00:🇵🇱 Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 50-39 – Peter 9+1 point
12. maj, kl. 18.30:🇩🇰 Team Fjelsted – Grindsted SK Liga 25-19 – Peter 6 point
17. maj, kl. 18.00:🇵🇱 Start Gniezno – Cellfast Wilki Krosno 38-50 – Peter 8+1 point
19. maj, kl. 18.30:🇩🇰 Holsted Tigers – Team Fjelsted 43-41 – Peter 5+3 point
24. maj, kl. 18.00:🇵🇱 ROW Rybnik – Start Gniezno 50-40 – Peter skadet
25. maj, kl. 18.00:🇵🇱 Arged Malesa Ostrów – Start Gniezno 59-31 – Peter skadet
26. maj, kl. 19.00:🇩🇰 Semifinale Ligacup Holsted – Team Fjelsted nr. 1 – Peter 8 point
29. maj, kl. 18.30:🇵🇱 Start Gniezno – ROW Rybnik 49-41 – Peter 5+1 point

JUNI

DatoEvent
  5. juni, kl. 16.00:🇵🇱 Cellfast Wilki Krosno – Start Gniezno 56-34 – Peter skadet
  8. juni, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Vetlanda 42-48 – Peter skadet
  9. juni, kl. 19.00:🇩🇰 DM finale Vojens – Peter skadet
15. juni, kl. 19.00:🇸🇪 Kumla Indianerna – Piraterna 56-34 – Peter skadet
20. juni, kl. 16.30:🇵🇱 Start Gniezno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 44-46 – Peter skadet
22. juni, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Eskilstuna Smederna 43-47 – Peter skadet
23. juni, kl. 18.30:🇩🇰 Finale Ligacup Fjelsted – Team Fjelsted nr. 4 – Peter 2 point
25. juni, kl. 16.30:🇵🇱 Start Gniezno – Orzeł Łódź 59-31 – Peter 7+1 point
30. juni, kl. 18.30:🇩🇰 Nordjysk Elite Speedway – Team Fjelsted 41-43 – Peter 14+1 point

JULI

DatoEvent
  1. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Dackarna – Piraterna 67-23 – Peter kørte ikke
  4. juli, kl. 14.00:🇵🇱 Start Gniezno – Unia Tarnów 59-31 – Peter 13+1 point
  6. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Västervik 45-45 – Peter 11+1 point
  8. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Masarna – Piraterna 57-33 – Peter kørte ikke 
15. juli, kl. 20.00:🇵🇱 Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Start Gniezno 62-28 – Peter 1 point
18. juli, kl. 16.30:🇵🇱 Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Start Gniezno 52-37 – Peter 11 point
20. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Lejonen – Piraterna 49-41 – Peter kørte ikke
22. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Rospiggarna – Piraterna 45-44 – Peter kørte ikke
29. juli, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Lejonen

AUGUST

DatoEvent
  2. august, kl. 18.00:🇵🇱 Start Gniezno – Arged Malesa Ostrów
  3. august, kl. 19.00:🇸🇪 Vetlanda – Piraterna
  4. august, kl. 18.30:🇩🇰 Team Fjelsted – Esbjerg Vikings
10. august, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Kumla Indianerna
15. august, kl. 15.00:🇵🇱 Orzeł Łódź – Start Gniezno
17. august, kl. 19.00:🇸🇪 Eskilstuna Smederna – Piraterna
18. august, kl. 18.00:🇩🇰 Team Fjelsted – Slangerup
24. august, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Dackarna
31. august, kl. 19.00:🇸🇪 Västervik – Piraterna

SEPTEMBER

DatoEvent
  1. september, kl. 19.00:🇩🇰 Semifinale hold
  2. september, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Masarna
  7. september, kl. 19.00:🇸🇪 Piraterna – Rospiggarna
15. september, kl. 19.00:🇩🇰 Finale hold
  
 ** Bemærk venligst at nogle af matcherne, kan rykkes frem og tilbage, både med klokkeslæt og dato pga. TV transmissioner. **

 

  

Vi bruger cookies til at sikre, at vi giver dig den bedste oplevelse på vores hjemmeside. Læs mere